Hakkımızda

Tarihçe, Yönetim Felsefesi, Değerlerimiz, Fuar Kalite Politikası, Temel Politikalar, Fuar Hizmetleri

Tarihçe

CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş sektörlerin ihracatlarının artırılmasına destek olma ve Türkiye ekonomisine katkı sağlama misyonuyla 1985 yılında İstanbul'da kurularak hizmet vermeye başladı. CNR Uluslararası Fuarcılık kısa zamanda kilit sektörlerde düzenlediği 45'in üzerinde başarılı fuarla Türkiye'nin en büyük fuarcılık kuruluşu halini aldı ve holdingleşerek fuarcılık endüstrisinin sınırları aşan küresel markasına dönüştü. Sektörlerin ihracatına yaklaşık %20 destek sağlayan CNR Holding 17 grup şirketi ile "Bacasız Sanayi" olarak nitelendirilen fuar endüstrisine pozitif güç kazandırmakta, 5 kıtadan üreticileri, alıcı firmaları, distribütörleri ve tedarikçileri 50 fuar organizasyonunda bir araya getirmektedir.

CNR Holding uzun yıllara dayanan geçmişinde düzenlediği 1.000'in üzerinde fuarla, 150 bini aşkın firmayı 25 milyonu aşan alıcı gruplarıyla buluşturdu. Holding bünyesinde yer alan Avrasya'nın en büyük fuar alanı İstanbul Fuar Merkezi ise iş dünyasının tercihi haline gelerek Türkiye'ye 5 milyonu aşan iş ziyaretinin yapılmasına olanak tanıdı. EVTEKS - İstanbul Ev Tekstili Fuarı, IMOB – İstanbul Mobilya Fuarı, AYMOD - Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, CNR Avrasya Boat Show – dünyanın karada yapılan ikinci en büyük tekne ve yat fuarı, Hostech by Tusid - Uluslararası Endüstriyel Mutfak ve Otel Ekipmanları Fuarı ve Home&Tex - Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen ve ticaretin geliştirildiği dünyanın önemli uluslararası fuarları arasındadır.

Yönetim Felsefesi:

 • Vizyonumuz:

  Türkiye'de ve bölgede fuarcılık sektöründeki liderliğimizi devam ettirmek, Türkiye'nin 2023 ihracat hedefine en yüksek katkıyı sağlamak.
 • Misyonumuz:

  İnovasyon, insan kaynakları ve Ar-Ge'ye yatırım yaparak, ulusal ve uluslararası fuarlarımızın marka değerlerini büyütmek ve dünya markası haline getirmek.

Değerlerimiz:

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimizle, çözüm ortağı anlayışıyla sürdürülebilir bir memnuniyet sağlamak.
 • Etik Davranış

  Kurumsal kültürümüzü, çalışanlarımızın ve toplumun yararına olacak şekilde devam ettirmek.
 • Çözüm Odaklı, Stratejik Düşünme

  Tüm faaliyetlerimizde sürdürülebilir yaklaşımları çözüm odaklı hizmetlerle sunmak.
 • Bireye Saygı

  Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin; Bilgisine, tecrübesine ve inançlarına saygı göstermek.
 • Sosyal ve Çevresel Sorumluluk

  Kurumsal faaliyetlerin ötesinde toplumsal sorunların çözümünde sorumluluk üstlenerek, çevresel sorunların giderilmesine de destek vermek.

Fuar Kalite Politikası:

Atatürk Havalimanı'nın yanı başına konumlanan İstanbul Fuar Merkezi sağlam temeller üzerinde büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin ihracat hedefine maksimum katkı sağlama hedefine odaklanan CNR Holding, ulusal ve uluslararası fuarların dünya normlarına uygun olarak ülkemizde geliştirilmesine öncülük etmektedir.

Kaliteli, yenilikçi vizyonuyla katılımcı ve ziyaretçilerine sunulan temel politikalar:

 • Katılımcı / ziyaretçi isteklerini iyi anlamak, doğru yere yönlendirmek ve bu isteklere kısa zamanda maksimum düzeyde uymak.
 • Katılımcı / ziyaretçi ve taşeronlar ile iletişim kanallarını tarif ederek bu iletişimin hatasız kurulmasını sağlamak.
 • Modern ve güncel yöntem, teknoloji, bilgi ve yönetim alt yapısını kullanmak, gerekli araştırma ve yatırımları yapmak
 • Ülkenin yasal düzenlemelerine ve zorunlu standartlarına uymak
 • Çalışma süreçlerinin değerlendirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak
 • CNR Holding’in yeniden yapılanma çerçevesindeki büyümesini hızlı bir şekilde sürdürmek ve fuarcılığın “Global markası olma” hedefi çerçevesinde yeniliklere her zaman açık olmak

Fuar Hizmetleri

Simultane Hizmetler, Ücretsiz Servis Hizmetleri, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Host- Hostes Hizmeti, Özel Stand Yapım Hizmetleri, Catering Servis Hizmetleri